فناوری پیشرفته در صفحه لمسی گوشی های جدید

فناوری پیشرفته در صفحه لمسی گوشی های جدید

با توجه به گسترش روزافزون گوشی های جدید و فناوری صفحه های آندروید، دانشمندان در پی کشف راه های ارتقاء کیفیت و انعطاف پذیری این تکنولوژی برای رضایف خاطر مشتریان هستند. فناوری نانو در سیم های نقره و  و استفاده از گرافن موجب شده تا محققان در مقایسه با گوشی های فعلی، صفحه‌های لمسی جدیدی تولید کنند که با قیمتی مناسب دارای استحکام بیشتری هستند و قابلیت انعطاف پذیری بیشتر و خم شدن دارند.صفحه های گوشی

یکی از مشکلات کاربران در رابطه با صفحه های گوشی ضعیف بودن آن و احتمال شکستن بود که با این فناوری پیشرفته تا حدودی این مشکل بر طرف شده است. ترکیب شگفت انگیز گرافن و با نانو سیم هایی از جنس نقره موجب تولید این صفحه های گوشی هوشمند محکم شده است. قیمت ارزان تر این صفحه گوشی و در عین حال مقاومت قابل توجه آن را به کم مصرف بودن این فناوری اضافه کنید.

صفحه های لمسی قبلی با وجود رسانش بالا بسیار شکننده بوده و قیمت بالایی داشتند این صفحه ها که معمولا از ایندیوم و اکسید قلع ساخته می شدند دارای انعطاف پذیری لازم نبوده و ترکیب آنها با نقره مقرون به صرفه نمی باشد.

ترکیب نقره با مقادیری از گرافن (یک لایه کربن دارای رسانش زیاد برای استفاده در دستگاه های الکترونیکی) و استفاده از شبکه های گسترده پیوند های کووالانسی در آن بسیار مقرون به صرفه تر از صفحه های قبلی بوده و خاصیت انعطاف پذیری و خم شدن آن موجب محبوبیت این فناوری شده است.

محققان دانشگاه ساسکس با قرار دادن لایه های نازک گرافن در آب و فشاردادن آن بر روی نانوسیم های نقره به این مهم دست یافتند. با سرعت بخشیدن به این فرایند محققان فناوری موجب شدند تا این تولیدات صرفه اقتصادی داشته باشد. به گفته آلن دالتون این فرایند موجب افزایش رسانایی تا حدود ۱۰ هزار برابر می شود. از طرف دیگر به گفته متیو لارج لایه گرافنی موجب می شود تا نقره استفاده شده در معرض هوا کدر نشده و در صورت خم شدن ویژگی های الکتریکی آن تغییری ایجاد نگردد.

منبع: langmuir

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *