پیش بینی فناوری در سال 2022

پیش بینی فناوری در ۲۰۲۲ چگونه خواهد بود؟

پیش بینی فناروی در آینده برای بیشتر علاقه مندان به فناوری و علوم ماورا موضوعی جذاب بوده است. شرکت IBM یکی از پیشروان در این زمینه بوده که ۵ اتفاق ۲۰۲۲ را منتشر کرده است. این ۵ پیش بینی فناوری که بزرگترین تحول را در آینده زمینیان ایجاد خواهند کرد به شرح زیر می باشند.

پیش ینی فناوری

 

هوش مصنوعی

انسان از دیرباز در ارتباطات خود به صورتی تجربی قدرت تشخیص احساسات فرد را با استفاده از زبان سخن و نوع حرف زدن افراد به دست آورده و از این توانایی برای برقراری ارتباط بهتر و مفیدتر با همنوعان خود استفاده می کند. پیش بینی فناوری هوش مصنوعی تا حدودی قدرت پردازشگرهای هوشمند را در این زمینه نشان می دهد که بصورتی نوین مشکلات مربوط به گفتار درمانی را کاهش خواهد داد. اگرچه تاکنون از این شیوه برای تشخیص بیماری هایی همچون افسردگی استفاده شده اما در آینده با استفاده از آنچه می گوییم و آنچه می نویسیم می توان میزان سلامت روانی و جسمی فرد را تشخیص داد.

لنزهای هوشمند

افزایش قدرت بینایی یکی از آرزوهای همیشگی انسان بوده است به گفته  IBM، پیش بینی فناوری تا پنج سال آینده نشان می دهد ترکیب لنزهای هوشمند مجهز به دوربین‌ هایی قدرتمند، قدرت بینایی انسان را افزایش خواهد داد و توانایی دیدن انواع نور را با طول موج های متفاوت به دست خواهد آورد.

ماکروسکوپ‌ها و تمرکز

فناوری ماکروسکوپ با تمرکز بر جزئیات علاوه بر بزرگنمایی تصاویر ماهواره ای داده های بسیار دقیقی را از نقاط مختلف زمین در اختیار دانشمندان و محققان قرار می دهد تا دانشمندان بتوانند از این داده ها برای طبقه بندی و تحقیقات به شیوه ای نوین استفاده نمایند.

 

تراشه های آزمایشگاهی

به گفته IBM  تصویربرداری  با استفاده از تراشه های پیشرفته پزشکی حتی در خانه هم می تواند انجام شده و با کمترین هزینه بیماری ها را تشخیص دهد. قدرت تشخیص این تراشه ها به مانند یک آزمایشگاه کامل شرایط سلامتی فرد را به عنوان یک کارشناس تغذیه فراهم می کند.

حسگرهای هوشمند آلودگی

پیش‌بینی فناوری IBM با اشاره به هوش مصنوعی و سیستم های سخت افزاری پیشرفته، از تشخیص آلودگی های محیطی را به شیوه ای دقیق و سریع خبر داده که می تواند برای شناسایی آلاینده ها و آلودگی ها بدون نیاز به نمونه های آزمایشگاهی استفاده کند. برای مثال تشخیص نشت گازهای مختلف در محیط های خطوط انتقال گاز.

با آرزوی تحقق این فناوری های IBM امیدواریم تحولات عظیم دیگری در سال ۲۰۲۲ به وقوع بپیوندد و درصد بیشتری از آرزوهای انسان برای زندگی بهتر تحقق یابد.

 

منبع: اخبار علمی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *